NFT nedir ? NFT nasıl oluşturulur ? NFT nasıl satılır ? NFT’nin gelecekteki yeri nedir ? En iyi NFT sitesi nedir ? NFT kaç adet satılır ?

NFT nedir ? NFT nasıl oluşturulur ? NFT nasıl satılır ? NFT’nin gelecekteki yeri nedir ? En iyi NFT sitesi nedir ? NFT kaç adet satılır ? gibi sorulara cevap arayacağız…

NFT nedir ?

Bilgisayarın internet keşfedildikten sonra kişiselleştirme kattığı günümüz Dünyasında , yeni bir teknoloji olan Non-Fungible Token değiştirelemez , karşılıksız bir token günümüzde önemli bir yere sahip oldu.Hem teknoloji hem sanat hem de finans  alanında açılım yapan bu NFT Non-Fungible Token bir dijital ürünün ( resim , video , gif ) sahipliğini tanımlıyor.

NFT nasıl oluşturulur ?

Non-Fungible Token  ilk başlarda Ethereum geliştiricileri tarafından çıkartılsa da gelişen platformlarda Polygon geliştiricileri de piyasaya NFT oluşturma konusunda altyapı oluşturdular. Binance , Gate , Huobi gibi sağlayıcılarda NFT piyasası içerisinde bulunsa da güvenli bir platform seçmek sizler için önemli ..

Bu platformlarda bir cüzdan ve NFT yapacak eseriniz olduktan sonra karışık gibi görünse de Non-Fungible Token ‘ i oluşturmak hiç de zor değil..

Bu aşamalara geçmeden

NFT’nin gelecekteki yeri nedir ?

Yazımızın ilk kısımlarında da bahsettiğimiz ” Kişisellik ” katma meselesinde NFT ‘ nin yerinin oldukça büyük olduğu görülüyor. Eşsiz – Karşılıksız – Değiştirilemez bu eser sahip olanlara bir kişisellik daha katacak ve insanlar bunları çeşitli platformlarda sergilemek isteyeceklerinden dolayı sahip olmak isteyeceklerdir . İlk çıktığı andan itibaren yoğun bir finans ağına sahip olan ve olmaya devam eden bu NFT ağı yaşamımızda eksik olmayacak gibi görünüyor. Twitter gibi platformların bu eserleri profil fotoğrafı olarak sergileyecek olması , tüm platformlarla bağlantılı olacağını gösteriyor.

Metaverse de oluşturulan evrenlerde kurulan işyerleri , binalar vesayir yerlere yerleştirilen logolar , videolar ya da müziklerin de yine sadece o kişilere ait olacağı insanları heyecanlandırıyor.

En iyi NFT sitesi nedir ?

Birçok satış , oluşturma ve sergileme sitesi bulunuyor ancak güvenilir olanı seçmek sizin elinizde. Güvenlik bir yana dursun en çok satış yapan OpenSea olarak yer alıyor. Bunun yanında ;

Super Rare , Rarible , Nift Gateway , NBA Top Shot , Mintable  gibi platformlarda yer alıyor.

NFT nasıl satılır ?

Opensea üzerinden ilerleyecek olursak

NFT nasıl satılır ? NFT nasıl oluşturulur ? Metamask SmartChain ( Bnb – Binance ) ve Polygon ( MATIC ) cüzdanı nasıl oluşturulur ? 

 ilgili yazımızı okuyabilirsiniz ..! 

 

 

You may also like...

1 Response

  1. 26 Nisan 2022

    […] NFT nedir ? NFT nasıl oluşturulur ? NFT nasıl satılır ? NFT’nin gelecekteki yeri nedir ? … […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir