NFT nasıl satılır ? NFT nasıl oluşturulur ? Metamask SmartChain ( Bnb – Binance ) ve Polygon ( MATIC ) cüzdanı nasıl oluşturulur ? 

NFT nasıl satılır ? NFT nasıl oluşturulur ? Metamask SmartChain ( Bnb – Binance ) ve Polygon ( MATIC ) cüzdanı nasıl oluşturulur ? 

www.logadium.com/nft-nedir-nft-nasil-olusturulur-nft-nasil-satilir-nftnin-gelecekteki-yeri-nedir-en-iyi-nft-sitesi-nedir-nft-kac-adet-satilir             yazımız devamı olarak

çeşitli cüzdanlarla bağlantısı olan bu platformda en çok kullanılan ve daha pratik olan genellikle Metamask kullanılıyor.İlk adım olarak metamask ‘ da bir cüzdan oluşturmamız gerekiyor. Oluşturulan cüzdan ile Chrome , Opera , Mozilla üzerine eklenen eklenti ile Opensea sitesinden bağlantı kurup ilk adımı tamamlıyoruz.Tamamlanan hesap profil kısmında neler barındırmak istiyorsanız ekleyin. NFT lerinizi yayınlamadan önce Metamask üzerinde bir takım işlerinizi kolaylaştıracak ayar yapmanız gerekiyor.

Öncelikli olarak Ethereum tabanlı yapılan alışverişlerde  ve sizlerin Binance kullanıcısı olarak düşündüğümüz de transfer aşamlarında bu platform oldukça bir gönderme maliyeti çıkartmakta.

Bunun yerine Polygon üzerinden açıklama yapacağız .

Açılan  Metamask eklentisine tıklandığında en üstte yer alan Main Ethereum Ağı sekmesi kısmına tıklayıp, Ağ Ekle seçeneğine gelin. En çok kullanılan  Binance ( BNB ) Smart Chain ve Polygon ( MATIC ) seçeneklerini nasıl ekleyeceğimize bakalım ..

1- Smart Chain  Binance BNB için

Ana ağ (Muhtemelen bu ağı kullanmak istiyorsunuzdur)

Network Name (Ağ Adı): Smart Chain
New RPC URL (Yeni PRC URL’si): https://bsc-dataseed.binance.org/
ChainID (Zincir Kimliği): 56
Symbol (Sembol): BNB
Block Explorer URL (Blok Tarayıcı URL’si): https://bscscan.com
kısımlarını ekleyip KAYDET deyin.
2- Polygon ( MATIC )  için

Ağ Adı  Polygon

Yeni RPC URL’si    https://polygon-rpc.com
Zincir Kimliği   137
Para Birimi Sembolü  MATIC   (İsteğe bağlı)

Blok Gezgini URL’si  (İsteğe bağlı)    https://polygonscan.com/

kısımlarını ekleyip KAYDET deyin.

 

Ödeme adımlarını tamamladığımıza göre kısa bir dipnot vermekte fayda var , Opensea ‘ da satılan ürünler WETH olarak cüzdanınıza yansıyacağı durumlarda görünemeyen tokenler için yine Metamask uygulamasına tıkladığınızda en aşağıda bulunan Tokenleri içeri aktar kısmına tıklayıp ;

https://polygonscan.com/token/0x7ceb23fd6bc0add59e62ac25578270cff1b9f619

Adresinden Contract: kısmını kopyalayıp

Bu işlemden sonra cüzdanınıza yansıyan WETH olan tokenleri MATIC ( polygon ) ‘ a çevirerek Binance adresine kolayca aktarabilirsiniz.

NFT satışı nasıl yapılır ? 

Koleksiyon oluştururak ya da tekil olarak NFT lerinizi satabilirsiniz. Tekil satış işlemini açıklayacak olursak , Create butonuna bastıktan sonra ;

Logo , isim , link ve açıklama kısımlarınızı NFT içeriğinize göre kendiniz seçebilirsiniz dikkat etmeniz gereken iki konudan

1- The number of items that can be minted. No gas cost to you!

Bu kısım opensea platformunda oluşturulacak kopya sayısını belirtmeniz gerekiyor.

2- Blockchain kısmından Polygon olanı seçmeniz.

Son adımda NFT oluşturmanızı tamamlayıp satışınızı bekleyin..

 

AYRICA – Koleksiyon kısmında yer alan

Collect a fee when a user re-sells an item you originally created. This is deducted from the final sale price and paid monthly to a payout address of your choosing.
Bu seçenek ise NFT oluşturan kişiye verilen bir % değer . Örnek vermek gerekirse NFT ‘ nizi sattınız , fakat sattığınız kişi başkasına sattı . Siz burdan ne kadar % yüzde almak istiyorsanız onu buraya yüzdelik değer olarak yazın.

You may also like...

1 Response

  1. 4 Mart 2022

    […] NFT nasıl satılır ? NFT nasıl oluşturulur ? Metamask SmartChain ( Bnb – Binance ) ve Poly… […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir