Windows 11 Arama Çubuğu Yeni Seçeneklerle Güncelleniyor

Microsoft takımları Windows 11’in kullanıcı arayüzünü neredeyse büsbütün yenilemiş olsa da her şey bitmiş değil. Şirket şu anda Windows 11 misyon çubuğundaki “arama” özelliği için yeni dizaynları test ediyor.

Yeni işletim sisteminde kullanılan arama çubuğu kullanıcılar tarafından pek de beğenilmemişti. Ayrıyeten misyon çubuğunu taşıma yahut tekrar boyutlandırma ayarı da bulunmuyor. Microsoft artık arama çubuğunu hem küçültmek, hem de WinUI yahut Fluent Design dizaynıyla uyumlu olmasını sağlamak için çalışmalar yapıyor. Çubuğun çalışma mantığı ise birebir.

Windows 10, arama düğmesi ve çubuk ortasında geçiş yapmanıza müsaade verirken, bu yeni tasarımı dönem dışı bırakma seçeneği Windows 11’de var değil. Yakında yapılacak güncellemelerle beraber arama çubuğu daha küçük hale gelecek. Bununla birlikte, en nihayet önizleme yapılarına bakılırsa misyon çubuğu için arama dizaynları ortasında geçiş yapmamızı sağlayan bir ayar sunulacak.

Ayarlar > Şahsileştirme > görev Çubuğu kısmında dört yeni seçenek mevcut: Gizle, sadece arama simgesi, arama kutusu ve arama butonu. Bu vakte dek yapılan güncellemelerle şunu farkettik ki, Windows 10’da alıştığımız ve beğenilen bütün fonksiyonlar vakit içinde geri gelecek.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir