Konuşarak kod yazma dönemi başlıyor

GitHub, yazılımcılara düzenleme ettikleri evrakın içeriğine dayalı kod teklifleri sunan Copilot suni akıl hizmeti için klavye olmadan kod yazmayı sağlayacak bir sistem kontrol etmeye başladı. Copilot ile ses tabanlı etkileşimi muhtemel kılan işlev, Siri ve Alexa’ya eş biçimde “Hey, GitHub!” komutu ile faalleştiriliyor.
İşletmenin müessesesel blog gönderisinde “Copilot programlama ortağımız olduğundan onunla görüşebilmemiz gerekiyor. Ekibimiz de tam olarak bu konu üzerinde çalışıyor. Sesinizin gücüyle, GitHub Copilot’un avantajlarını ellerini kullanarak yazmakta zorluk çeken geliştiriciler de dahil olmak üzere daha da fazla geliştiriciye sunma potansiyeli bizi heyecanlandırıyor kelamlarına yer verildi.

Büyük basitlik sağlayacak

Hey, GitHub! sistemi sesli komutla kod yazmak ve tertip etmek dışında geliştirme etrafı ayarlarını değiştirmek veya kod tabanında dolaşmak için misalin Hey, GitHub! 34. satıra git kullanılabilecek. Teknloji GitHub Next mühendisleri ve tahlilcilerden oluşan bir grup tarafından geliştiriliyor.

Hizmetin kontrol sürümünün nasıl çalıştığını görmek için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Hey, GitHub! şimdilik sırf Visual Studio Code’da kodlama yaparken kullanılabiliyor. Kodlama yardımcısı GitHub Copilot, Microsoft ve OpenAI tarafınca 2021’in Haziran ayında tanıtmıştı. Yapay zeka destekli araç 22 Haziran 2022’de tam erişime açıldı. Aylık 10 dolar suretiyle bir fiyatı var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir