Salak şoför olarak anılıyorum

Günümüz Türkiye’sinde trajikomik bir olayla karşı karşıyayız.

Geçtiğimiz günlerde ajanslara yansıyan bir habere göre Antalya’ da yıllardır Belediye Otobüsü Şoförü olarak görev yapan Barış Özer , kendi ismini Google’a yazınca “Salak Şoför” olarak etiketlendiğini görünce derin üzüntü duyduğunu belirtti. Kahraman , Gönül Elçisi , Ülkenin İtibarı gibi haberler de yer almak yerine böyle bir etiket adı altında olmak “İyilik yap deniz at”  atasözünü günümüze uyarlamış durumda.

Daha önce de İranlı bir turistin 30 Bin lirayı aşan parasının olduğu çantayı teslim eden Barış Özer bu gibi birçok çanta ve cüzdan unutma olaylarının başkahramanı.

22 Ekim Salı 2022 ‘de Barış Özer’in kullandığı VS18 Sarısu-Eski Varsak Hattı’nda İranlı turist Ali Jafari’nin kaybettiği cüzdanı bulup içerisindeki 30 bin TL değerindeki dövizi turiste teslim eden şoför, Google’da “salak şoför” olarak etiketlenmesi ile ilgili derin üzüntü içerisinde.

30 Ekim günü ise otobüsün kart basma kısmında önünde unutulan bir cüzdan buldu. Özel bir güvenlik personeline ait olduğunu gören Özer, şahısla iletişime girerek içerisinde 95 TL ve kredi kartlarıyla kimliklerin bulunduğu cüzdanı teslim etti.

Logadium.com ve Tüm iyiliğin gücüne inanan insanlar olarak Barış Özer’i İyilik Elçisi ilan ediyoruz. Bildiğin yolda dosdoğru ilerlemen dileğiyle.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir