Volvonun kablosuz şarj özelliği olan araçları

Volvo kablosuz şarj özelliği olan araç üzerinde çalıştığını açıkladı.

Geleceğin teknolojisi olarak görülen elektrikli araçlar daha öncemizde ki yazımızda  da belirttiğimiz üzere ;

Elektrikli Otomobil Geleceği

geniş bir yatırım alanı oluşturuyor ve şirketler bu piyasadan paylarını alabilmek adına çalışmalarını hummalı çalışmalarını sürdürüyor. Yakın bir zamanda Volvo kablosuz şarj özelliği olan elektrikli aracının yapımına başladığını bildirdi. Tam olarak piyasa oluşmadan bu teknolojinin gün yüzüne çıkacağını tabi ki düşünülmüyor fakat çeşitli patentlerin alınması , şirketlerin piyasada neler yapmak istediklerinin ve alıcılara verdikleri vizyon temaları süreklilik sağlayacaktır.

Hybrid olarak benzin yakıtı kullanılarak gidilen mesafe de bataryaların doldurulması yine bir enerji tüketimine yol açacağından gelecek senelerde ” KABLOSUZ ŞARJ ÖZELLİĞİ OLAN YOLLAR ” çıkabileceğini düşünmek çok uzak görünmüyor. ( Bu patenti alsak mı ). Şu an ki aşamada belirlenen bir alana park edilip orada bataryaların şarj edileceğini söyleyen VOLVO bu işlerde öncü olacağını şimdiden belli etti.

Logadium olarak düşüncemiz Otobanlarda yada belirli mesafelerde belirli uzunluktaki yolların kablosuz şarj özelliği olan yollar olacağını ve o yolda hareket eden bu özelliğe sahip araçların şarj olacağını düşünmek gelecek açısından heyecan verici durumda..

Geleceği takip ediyoruz..

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir