Elektrikli Otomobil Geleceği

Yenilenebilir enerji kaynakları arasında elektrik diye bir seçenek yok fakat bu kaynaklarla elektrik üretmek mümkün. Genel itibari ile araçların kullanılması belli bir güç kaynağına dayandırılıyor.Testereden tutun , otomobillere kadar tüm teknolojik aletlerde enerji kaynağı gerekmektedir.

Otomobil keşifleri kapsamında ilk önce kas kuvvetinden yararlanırken , gün geçtikçe motor üretimiyle kullanılan enerji kaynakları da değişim göstermektedir. Petrol’ün işlenilmesi ile Benzin ve Dizel olarak olarak üretilen motorlar günümüzde etkisinin azalacağı , petrol kaynaklarının ileriki zamanlarda tükeneceği düşüncesiyle birlikte iyice artmaya başladı.Alternatif olarak tükenmeyen veyahut da yenilenen enerjileri kullanmak tüm markalar arasında bir yarışa yol açtı. Elektrikli Otomobiller arasında Tesla gerçekten kendini ön plana atmış durumda ve bu yarış içerisine oto-pilot gibi gelişmişlikleri de ekleyerek piyasaya hakim olmayı hedefliyor. Gelişmişlikleri ön plana çıkarmak bi yana dursun , tüm Dünya’da tüm araçların elektrik enerjisine geçmesi , tüketilen bu elektriğin nerde üretilmesi konusunu daha fazla düşünmemize yol açıyor.Hybrid araçlar şuan için kullanılan benzin ile elektrik bataryalarını doldurmaya devam ediyor fakat bu yine petrol kaynaklarının tükendiği zaman tehlikeye girebilecek bir seçenek..

Yenilenen enerji kaynaklarına baktığımız zaman ; Güneş , Artıklar ve Gel-Git’ler dışında diğerleri de küresel ısınma ile tehlikeye girmiş durumda.Yeni arayışlar içine giren firmalar ilk başlarda bu 3 seçenek dışında bir arayış içine girerlerse geride kalmaları aşikar olacaktır.Güneş enerjisi ile doldurulan bataryaları , ısıtılan suları düşündüğümüz zaman pek uzak bir zaman yok ama 21. yüzyil piyasasına hakim olmak isteyen TESLA gibi şirketler tamamiyle şu an ki düzende bitmek bilmeyen enerjileri kullanarak yoluna devam ederse daha iyi işler ortaya çıkarabilecektir.EVX Ventures şirketinin çıkarmayı planladığı bu bahsettiğimiz araç hala piyasaya sürülmemesi olarak Hybrid teknolojisinin piyasadaki arzı sömürüp , diğer zamanda ortaya çıkacak olacağını düşünmemize yol açıyor.

BAKALIM PİYASAYA KİM HAKİM OLACAK ..

You may also like...

1 Response

  1. 15 Nisan 2022

    […] Elektrikli Otomobil Geleceği […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir