Termal Kameralı DJI Drone

Hava araçlarının artan popülerliği günümüz dünyasında yeni bir amiral gemisi olan Drone DJI Matrice 30 tanıtıldı.

Termal kamera yerleştirilen DJI Matrice 30 ; tanıtılma kısmında , sıcak ve soğuk ( -20 ve +50 derece ) ortamlarda çalışma özellikleri göz önünde bulundurulduğunda arama kurtarma ve yangın faaliyetlerinde kullanılma olanağı sunuyor ve hayat kurtaran drone olarak isimlendirilen Matrice 30 ,41 dakika havada kalma süresi, 15m/s rüzgar direnci,700m çekim ağı ve maksimum 23 km/s hıza sahip olan drone piyasadaki drone’lara göre oldukça iyi performans sergiliyor.

Drone Günümüzde ne gibi kolaylıklar sağlıyor?

Daha önceki makalelerimizde tarım ve ulaşım sektöründe çokça kullanılan drone’lar artsa da yeni tanıtımı yapılan, DJI tanıtımında arama kurtarma faaliyetlerinde etkin olacağız dense de , termal kamera özelliği askeri alanda saha birliklerine çok büyük avantaj sağlayacak gibi görünüyor.

Tarım arazilerinde kuş bakışı , yetiştirilen ürünün gelişmemiş , kurumuş , ilaca ihtiyacı olan ( özellikle büyük arazilerde ) büyük yarar sağlayacaktır.

DJI Matrice 30 kaç kilogram ? 

Türkiye kuralları gereği ağırlıklarına göre ehliyet çeşitliliği olan dronelar düşünüldüğünde DJI Matrice 30 9.1 kg olan bu drone için İHA 1 ehliyetine sahip olmanız yeterli.

NOT : 25 KG’a kadar olan tüm droneları kullanmak için herhangi bir ücret ve kurs görmeniz gerekmiyor. Hiçbir havacılık okuluna para kaptırmayın.

 

Uçağın alt tarafında yer alan çift görüş ve Tor sensörleri, uçağı ve görevinizi güvende tutar. Yerleşik ADS-B alkis, yakındaki tüm mürettebatı uçakların zamanında uyanlarını sağlar.

Gelişmiş iletim

Dört yerleşik anten, karmaşık ortamlarda bile üç kanallı 1080p video letimi ve giriş beslemeleri arasında sorunsuz geçe sağlayan OcuSync 3 Enterprise destekler.

Hafif ve Taşınabilir

Kompakt ve katlanabilir M30 Serisinin paketlenmesi, taşınması ve dağılmas kolaydır.

Her Şeyi Yakala

M30 Serisi, geniş, yakınlaştırma ve termal kameralan (yalnızca M301) bir lazer telemetre ile bir araya getirir ve bunlar birlikte ihtiyacınız olan hava verilerini ihtiyaç duyduğunuzda yakalayabilir.

Geniş Kamera

Yakınlaştırma Kamerası

Termal Görüntüleme Kamerası

Lazer menzil bulucu

IP54 Koruması

iyileştirilmiş Kararlılık ve Pil Ömrü

Dört Anten OcuSync 3 Enterprise

Uzatılmış Pil Ömrü

Eşdeğer Odak Uzaklığı: 40mm Çözünürlük: 640×512 Kare : 30fps Olgum Doğruluğu 2°C veya +624

Çift kontrol moduna sahip 7 inç geniş ekran DJI RC Plus, Kurumsal kullanıcılar için özel olarak üretilmiştir.

Dahili ve harici pil yapılandırması, 6 saatlik pil ömrüne güç sağlar ve sorunsuz, kesintisiz uçuş operasyonlar için olanak sağlar.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir