Türkiye Bombayı Patlattı

Teknolojinin gelişimi , 3.Dünya savaşı ayak sesleri , ekonomik sıkıntılar , sömürgeci ülkelerin kendilerini bu dar boğazdan kendilerini kurtarma çabaları derken , kendi toprak bütünlüklerini korumak adına birçok yenilik ve gelişmeyi yapmak zorundalar.

Bu açıdan ülkemizde yeni bir bomba patladı..!

Normalde gizli bir bilgi olması rağmen NTV ‘ de yayınlanmasından ötürü paylaşılmasında herhangi bir gizlilik kalmadı.

Roketsan tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk  km 500+ füzesi Tayfun artık faaliyete geçmeye hazır. 561 km menzilli olarak tanıtılan Tayfun füzesi  uzmanlara göre uygun şartlar altında 1000 km bulabileceği söyleniyor.

Yunanistan, uçaklarının havadayken Boğaziçi köprüsünü vurabilecek Fransız füzelerine sahip olduğunu belirtip tehdit etmişti.

Türkiye Tayfun füzesi ile uçağa bile ihtiyaç duymadan , Batıda Yunanistan Başkenti ve topraklarının tamamına yakınını , Güney’de İsrail’in kuzey topraklarının , Kuzey’de Rusya’nın işgal ettiği Kırım topraklarını , Güney Batıda Girit’teki Amerikan üssünü vuracak kapasiteye ulaşmış durumda.

Dışarıya bağımlılık açısında gelişmiş ülkelere muhtaç iken bu haber Türkiye için çok büyük önem arz ediyor. Patriot ve S400’lerin siyasi rahatsızlığı , kullanım alanı gibi sorunlar ile uğraşmak yerine artık Tayfun Balistik  füzesi hem savunma hem saldırı açısından Türkiye’yi şaha kaldıracak gibi görünüyor.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir