Opensea Solana ağındaki NFT leri yayınladı

Sonunda, Solana desteği nihayet beta modunda OpenSea’de yayında.

Kısaca

  • Solana NFT’leri, en büyük genel NFT pazarı olan OpenSea’ye eklendi.
  • Lansman, özellikle bugün Solana ağ sorunlarının ortasında geliyor.

Desteğin geldiğine dair geçen haftaki resmi açıklamanın ardından , Solana blok zinciri ağında oluşturulan NFT’ler artık hacim olarak en büyük NFT pazarı olan OpenSea’da yayınlanmaya hazır.

OpenSea, esas olarak Ethereum’a dayanmaktadır ve şu anda NFT ticaret alanına büyük bir arayla hakimdir. Solana’nın eklenmesiyle OpenSea, Ethereum ve onun yan zincir/katman-2 ölçekleme çözümlerinin dışındaki en büyük ikinci NFT ekosisteminden koleksiyonları bulunduruyor.

Piyasaya göre Solana desteği, “sınırlı koleksiyon kapsamı” ile beta sürümüne eklendi. OpenSea, şu anda 165 koleksiyonu desteklediğini açıklıyor, ancak arama yaparsanız, Solana’da basılmış toplam 865.000’den fazla NFT’yi gösteriyor.

Solana Monkey Business , DeGods , Degenerate Ape Academy , Aurory ve Shadowy Super Coder gibi popüler Solana NFT koleksiyonları şu anda OpenSea’de listeleniyor. Solana, Ethereum’dan önemli ölçüde daha düşük işlem fiyatları sunar ve aynı anda daha fazla sayıda işlemi yapabilen , enerji açısından daha verimli bir blok zinciri ağıdır.

Solana’nın OpenSea’ye gelişi uzun zamandır bekleniyordu. Sızan görüntüler Ocak ayında ortaya çıkmaya başladı ve kullanıcılar pazara Solana cüzdan entegrasyonlarının eklendiğini fark ettiğinden geçen haftaki resmi olaya kadar devam etti .

Bugün erken saatlerde, Solana NFT’leri resmi duyurudan önce OpenSea’de yayındaydı, ancak daha sonra birkaç saatliğine kapattı.  Solana ağ sorunlarıyla aynı zamana denk geldi ve sosyal medyada birçok kişinin OpenSea’nin ağ tıkanıklığının bir sonucu olarak lansmanı geri çektiğini düşünmesine neden oldu. Ancak OpenSea bu yönde resmi bir şey söylemedi.

OpenSea’nın Discord sunucusunda daha önce, pazarın topluluk ekibinin üyeleri, Solana NFT’leri satın alma sorunlarıyla ilgili kullanıcı şikayetlerine yanıt verdi. Bir temsilci, görünüşe göre Solana NFT işlevselliğinin beklendiği gibi çalışmasına atıfta bulunarak “şirketin tamamı şu anda bu işin içinde” yazdı.

Solana Labs’ın kurucu ortağı Anatoly Yakavenko, Solana’nın ağ performansıyla ilgili şikayetlere Twitter’dan yanıt verdi. Bir tweet’te,  Yük altında performans berbat. Düzeltmek en yüksek önceliktir” tarzında bir  tweet attı

Lider NFT pazarı olarak, OpenSea artık her ay düzenli olarak milyarlarca dolarlık ticaret hacmini yönetiyor. Magic Eden şu anda Solana’daki en büyük NFT pazarıdır ve her ay yüz milyonlarca hacim üretir. Magic Eden, bu hafta “Solana-yerli” statüsünü benimseyeceğini ve müşterilerin Aurory ve DeGods gibi projelerden NFT satın almak için jetonlar harcamasına izin vereceğini bu hafta Decrypt’i onayladı.

İlginç bir şekilde, OpenSea, kullanıcıların listelenmiş NFT’leri kendi cüzdanlarında tutmalarına izin vererek diğer Solana pazar yerlerinden farklıdır. Magic Eden ve FTX NFT’ler gibi rakipleri hedefleyen OpenSea, “OpenSea’de likidite ve kontrol arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz – listelediğinizde, NFT’leriniz satılana kadar cüzdanınızda kalır.”

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir