DirectAdmin den cPanele site yedeği yükleme

DirectAdmin panel nedir ?

DirectAdmin,  grafiksel görünüşe sahip, farklı kullanım düzeylerinde yönetilebilen ve kullanılabilen bir paneldir. DirectAdmin, hosting hizmetlerini kullananların, sunucuları üzerindeki tüm işlerini kolayca yürütmesini amaçlamaktadır.Çok fazla kullanılmasa da hosting camiasında kullanılan kimilerine göre sevilen , ekonomik , kullanışlı bir paneldir.

DirectAdmin Özellikleri Nelerdir?

Tarzıyla cPanel ve Plesk panele benzerlik gösterse de tam olarak benzemeyen ve uyuşmayan DirectAdmin sadeliği, hızı ve işlevsel ayrıntılarıyla ön plana çıkıyor. Linux tabanlı işleyen DirectAdmin kullanımı, Windows işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılmamaktadır. DirectAdmin diğer özellikleri aşağıda sıralanmıştır.

  • Dahili kullanımlı Anti Spam seçenekleri
  • Kaynaklara özel tanımlanan kullanım istatistikleri
  • DNS yönetimleri
  • Veri tabanlarının oluşturulması, yönetilmesi
  • Bayii hesaplarının oluşturulması ve yönetilmesi
  • Yedekleme işlemleri
  • Dosya yönetimleri
  • Alan adı yönetimleri

DirectAdmin panelinin kaynak üzerinden yapılanma özelliği ile farklı yazılımlarla kullanım alanı da arttırılabilir özelliktedir. DirectAdmin panelinin uyumlu olduğu yazılımlar aşağıda sıralanmıştır.

DirectAdmin panelinden cPanel Paneline yedeği nasıl yüklerim ?

DirectAdmin sunucunuz varsa , DirectAdmin to cPanel işlemini WHM paneli ile  yedekleme yöneticisinden yapabilirsiniz . Eğer DirectAdmin sunucunuz yok ise, elinizde sadece tar.zst backups var ise  aşağıdaki şekillerde yapılır ;

1)  Tar.zst yedek dosyaları cPanel sunucusuna gönderilir ve tar kodu ile manuel extract ( dışa aktarım ) edilip dizin verileri manuel yüklenir. Tek tek hesaplar oluşturulur.
2) DirectAdmin için ayrı bir sunucu alınır, DirectAdmin kurulur .zst dosyası yedekler burada restore edilir. Ardından DirectAdmin to cPanel işlemi WHM panelinden uygulanır.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir