Bedava Uygulamalar Nereden Para Kazanıyor

Bedava Uygulamalar Nereden Para Kazanıyor ?

Para kazanmayı amaçlamıyor gibi görünmeleri tamamen daha çok para kazanmak istemelerinden kaynaklanıyor. Global şirketlerin ilk başta hedefledikleri bir bilgi havuzu edinmektir. Eski bir ticaret anlayışı olan %10 yatırım %90 reklam anlayışını gerçekleştirebilmek için öncelikle insanlara nasıl ulaşacaklarını bilmeleri gerekiyor. Bunun için bir bilgi havuzu ihtiyaçları var.. Reklam gibi insanlara ulaşabilen , ihtiyaçlarını tespit edebilen , neyi almak istediklerini anlayabilen bir analiz sistemi olmadan bunları başarmaları mümkün değil. Günümüz Popüler uygulamaların yine bu tabanlı çalışan şirketlere ait olduğunu görmek bu sistemin ne kadar iyi çalıştığını anlatabiliyor bize. Örnek vermek gerekiyorsa ” Whatsapp “, “Facebook” ,”Telegram” gibi milyonların kullandığı uygulamaların bu kadar çok kullanılıp , bir ihtiyaç haline gelip kullanıcılardan herhangi bir ücret talep etmemesi ilginç bir durum gibi görünsede , önce de bahsettiğimiz bilgi havuzu için gerekli olanda tam olarak bu ..

İnsanlar birbirleri ile konuşurken alışveriş sohbetlerini , para harcayacak mekanları veyahut da yapmak istediği projelerini daha iş olay gerçekleşmeden bu bahsettiğimiz global şirketlerin bilgi havuzunda toplanması onların gelecek planları veya gösterilecek olan öneriler açısından ” Bunu mu demek istediniz ” klasik sözünü hatırlatıyor.Gelelim para kazanma yönlerine ;

Bu havuzlarda biriken daha önceden bilinen bilgiler diğer iş yapmak isteyen şirketler için paha biçilemez bir altın değerinde veya kendi bağlantılı olduğu ” Satış , Hizmet vb.” şirketlere para kazandırmak açısından diğerlerinin önüne atıyor. Facebook üzerinden de bir kısaca bakarsak uygulama içeresinden yüzlerce oyun var ve sanal çip olarak satılan çipler bile bir para kaynağı .

Bu tür yaklaşımlar Nasreddin Hocanın ” Ya Tutarsa ” mantığından daha ziyade zaten tutacak olan , arzı olan bir işe girişip daha çok para kazanmaya yol açıyor.

Demekki neymiş ; Bilgi Güçmüş..

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir