Kraliçe Elizabeth ve cenazesi hakkında bilinmeyenler

Monarşinin 70 yıllık hükümdarı İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth 11 gün sonra toprağa verildi. Şaşalı bir tören , binlerce misafir , kraliçe hakkında bilinmeyenler ,sahip olduğu server daha neler neler..

Kraliçe 2. Elizabeth Kimdir ?

21 Nisan 1926 tarihinde doğan , 1952 yılından beridir Kraliçe ünvanını taşıyan Kraliçe , 8 Eylül 2022 tarihinde vefat etmiştir. Tam olarak nelere sahip olduğu bilinmese de , Monarşinin mutlak hakimi olan Kraliçe’nin mal varlığı bir hayli kalabalık..

1-)Birleşik Krallıktaki Tüm Yunuslar

2-)Wimbledon’daki en iyi koltuk

3-)Londra Kulesi

4-)Trafalgalar Meydanı

5-)Yarış atı takımı

6-)Kraliçe Victoria’nın eskiz defteri

7-)1333 elmas kaplı taç

8-)Dünya’nın bilinen en büyük pırlantası

9-)150.000 ‘ den fazla sanat eseri

10-)Kral VIII.Henry’nin zırhı

11-)25.000 dönüm orman

12-)Milyonlarca metrekare perakende alan

13-)İngiltere’nin kıyı şeridi

14-) Regent Caddesi’nin tamamı

15-)İngiliz Deniz Yatağı

16-)Açık Deniz Rüzgar Santrali

17-)İngiltere kıta sahanlığı

18-)İskoçya’nın tüm altın madenleri

ve daha neler neler..

Sahip olduğu tüm varlıklar kendinden önceler , kazanımlar olduğu için kendinden sonra gelen mevcut İngiltere Kralı III. Charles’e aktarılmış durumda.

Kraliçe Elizabeth’in cenaze töreni kamuoyuna kapalı birşekilde , binlerce davetli , devlet başkanları , misafirler ve gizemler ile doluydu..

Kraliçe Elizabeth’in Tabut Şifreleri

Kraliçe’nin kişisel bayrağı ile örtülü tabut egemenliği simgeliyor . Sevginin ve Gücün simgeleri olan renkler kullanılan tabutta , 1994 ‘ de düğününde kullanılan çiçekler tercih edilmiş , Uç tarafında 1661 mücevher 3 kıtayı temsil ederken , 500 karatlık Afrika elması dikkat çekiyor. Naaşı bir yıl koruma özelliğine sahip bu tabut , dışı meşe içi kurşun ve 30 yıl önce tasarlandı.

Kraliçe Elizabeth’in Cenaze Töreni

Tüm camia sıralarda beklerken büyük kalabalıklar oluştu , dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise  ; Tüm devlet başkanları ve protokol otobüs ile cenaze alanına gelirken , ABD Başkanı JOE BIDEN kendi kişisel zırhlı makam aracı ile alana geldi.

Kraliçe’nin ölümü şifre ile duyuruldu

Kraliçe öldüğünde şifre olarak Londra Köprüsü çöktü denilirken , Kral III.Charles için net olarak duyulan bir şifre bulunmamaktadır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir