Wifi Sinyal Güçlendirici Kurulum

Çok katlı işyerlerinde veyahut evlerde Wifi Modemlerin çekim kuvveti yeterli olmuyor . Tek bir modem gibi mecburiyet de varsa yapacak tek şey kalıyor , Wifi Sinyal Güçlendirici kullanmak. Bu cihazı Modem ile çekim kuvvetinin yükselmesini istediğiniz alan arasında bir prize yerleştirmeniz daha uygun olacaktır.

Xiaomi Wi-Fi Güçlendirici ( Mi Wi-Fi Range Extender Pro )

Xiaomi Wifi Güçlendirici ( Mi Wi-Fi Range Extender Pro )’ ya  baktığımız zaman dahili bir priz ile gelen bu cihazı direk tak kullan olarak açabiliyoruz. Telefonumuzda Mi Home adlı uygulamayı kurarak cihazın yanına bulunuyoruz. Üyelik kısımlarını hallettikten sonra Cihaz eklemek için sağ üstteki + işaretine basarak Cihaz Ekleme kısmına giriyoruz ve çevresindeki cihazları otomatik olarak arıyor , cihazınızı bulamıyorsa yine sağ üstteki arama kısmına gelerek Mi Wi-Fi Range Extender Pro yazarak cihazı ekleyebilir ve kurulumu başlatabilirsin. Sizden sonra Wifi şifresini isteyip kurulumu tamamlayacaktır.

2 Ayrı seçenek ile ;

İsterseniz yeni bir isim ise yeni bir modemmiş gibi kullanabilirsiniz. Bu seçenek evinize gelen misafirlere de verdiğinizi düşünürsek wifi güvenliğinize de arttıracaktır.

Diğer bir seçenek ise Wifi Dolaşım kısmını aktif ederseniz , Ev ağı ile aynı ada sahip bir ağ oluşturur ve direk otomatik olarak o ağ üzerinden devam edersiniz.

Wifi güçlendirici internet hızımı yavaşlattı , wifi güçlendiricim işe yaramadı , wifi güçlendiricim çekmiyor gibi sorunlar ile karşı karşıya iseniz cihazı kesinlikle ayrı bir modem ağı adıyla ve şifresiyle kullanmalısınız.

Evinizin ağının adıyla ve şifresiyle kullandığınız vakit modem ve cihaz arasında bir çakışma oluyor ve güç tam olarak yansıtılmıyor.

Ayrıca cihaza bağlanmış cihazları da görmeniz mümkün.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir