Twitter’a kıymetli bir güncelleme geliyor!

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının akabinde toplumsal medya platformu sık sık tartışmalara mevzu oldu. Toplumsal medya platformunda gelir gelmez birçok değişiklik yapan Musk, artık de Twitter üzerinde kıymetli bir güncelleme ile arayüzü akaoranda değiştirecek.

Twitter arayüzünde değerli bir güncellemeye sahne olacak

2023 yılında Twitter’ın arayüzünde kıymetli bir değişikliğe merhaba diyeceğiz. Elon Musk, geçtiğimiz gün paylaştığı bir gönderi ile yeni güncellemehakikatkında birinci ipuçlarını da paylaştı. Buna nazaran artık sayfayı yana kaydırarak takip edilen bireylerin tweet’leri ve diğer gönderiler ortasında geçiş yapılabilecek.

Elon Musk paylaştığı bir gönderi ile yapılacak olan yenilikleri şu halde duyurdu:

Önerilen ve takip edilen tweet’ler, trendler, bahisler vb. ortasında geçiş yapmak için yana kaydırmaya müsaade veren yeni Twitter arayüzü Ocak’ta geliyor… O vakte kadar geçiş yapmak için anne ekranın sağ üst köşesindeki yıldız simgesine dokunun.

Yeni özellik ile beraber artık Twitter anne sayfasında önerilen tweet’ler yerine takip edilen şahısların tweet’lerine ulaşmak için ekranı sağ kaydırmak kâfi olacak. Birebir halde tanınan mevzulara geçiş için de yeniden birebir sistem kullanılabilecek.

Elon Musk’ın bu paylaşımına ve Twitter’ın sunacağı yeni özelliğe ise reaksiyon gecikmedi. Uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi, yeni özelliği eleştirdi. Paluzzi, Twitter’ın Ocak ayında sunacağı yeni özelliğin aslında daha evvel kullanıldığını ve kullanıcıların mesut kalmadığını laf etti. Elon Musk’ın tweet’ini alıntılayarak cevaplayan Paluzzi şu ifdeleri kullandı:

Merak ettim… #Twitter’ın Eylül 2021 ile Şubat 2022 ortasında üzerinde çalıştığı, akabinde Mart 2022’ninkafa larında yayınlayıp 5 gün sonra (15 Mart 2022) kullanıcılar mesut kalmadığı için kaldırdığı bu özelliği mi kastediyorsunuz?

Elon Musk, Twitter üzerinden sunduğu yeni özellik ile yeniden yeni bir münakaşakafa latacak üzere görünüyor. Bakalım bu tartışma nasıl sonuçlanacak? Pekala siz Twitter arayüzüne İstikbalbu güncellemehakikatkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir