Twitter Blue Aboneliği Apple Store’da 11 Dolara Satılabilir

 

Elon Musk, Twitter Blue aboneliğiyle ilgili şimdiye kadar ansızın fazla açıklamada yaptı. Musk, daha evvel bu abonelik hizmetini ertelemek istediğini belirtmişti. Birinci hizmetininkafa arısız olmasının akabinde şirket abonelik sistemi için yeni denemelerekafa lamıştı. Şu anda ise sistemi geri getirecek bir tahlil yolu olduğunu söyledi.

The Information’un yazısına nazaran Musk, Blue aboneliğini internet üzerinden satın almak isteyen kullanıcılara 8 dolardan sunacağını, ama aboneliği App Store’dan satın alacak herkes için fiyatın aylık 11 dolara yükseltileceğini söyledi.

Bilindiği üzere App Store, uygulama gelirlerinden %30’luk bir kesinti yapıyor ve sıkı bir kontrol gerektiriyor. Lakin bu fiyat biricik seferlik satın alımlar ve abonelikler için geçerli.

Musk, Apple’ın bu fiyatlandırma sistemini daha öncelerinde de eleştirmişti.

App Store’un var kesintilerine nazaran fiyatın olağanda 10.38 dolar olması gerekiyordu. Bu fiyatın ise şu anda 11 dolar olarak belirlendiği görülüyor. Bu kararın alınmasının asıl sebebi ise, Apple’ın nihayet vakitlerde yaptığı fiyatlandırma sayesinde geliştiricilerin App Store’da yayınladıkları uygulamalar için fiyat belirlemeyi kolaylaştıracak kapsamlı değişiklikleri.

Apple’ın bu fiyatlandırma esnekliği uygulama ve oyun geliştiricilerinin döviz kurlarına nazaran daha müsait bir fiyat belirlemelerini sağlıyor.

Bu değişiklikler Twitter Blue aboneliğinin App Store’daki fiyatının de daha esnek ayarlanabilmesine olanak sağlayacaktır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir