Son Windows 11 güncellemesi beklenmedik bir yanılgıya yol açıyor!

Microsoft, Windows 11‘in nihayet sürümünde bir hata olduğunu doğruladı. Bu nihayet Mesele yalnızca Kasım ayının isteğe bağlı güncelleştirmesi KB5020044‘ü yüklemiş olanları etkilerken, Windows 11 üzerinde VazifeYöneticisi’nin farklı renklerde görüntülenmesine neden oluyor.

Windows 11, görev Yöneticisi’ndeki yanılgı ile gündem oldu

İlk olarak 30 Kasım’da ortaya çıkan meseleden yalnızca birtakım kullanıcılar etkilenmiş durumda. Sistemin belli bir temaya ayarlandığı durumlarda Görev Yöneticisi beklenmeyen renklerde kendisini gösterirken tıpkı vakitte okunamayan bir kullanıcı arabirimini görüntülüyor.

Windows 11 üzerinde şahsileştirme bölümününde temanın ‘özel’ olarak ayarlanması durumunda bu problemle karşılaşılıyor. Koyu yahut açık tema tercih edildiğinde ise bu sorunun gerçeleşmediğini söylemekte yarar var.

 

Şirket bu sorunu araştırıp İstikbalbir sürümde bir düzeltmenin geleceğini söyledi. Ama bu yanılgıdan kurtulmanın süreksiz bir tahlili de bulunuyor. eğer özel tema kullanıyorsanız ve bu durumdan rahatsızsanız, Mesele çözülene kadar koyu yahut açık temalardan birini kullanarak bu yanlıştan uzaklaşabilirsiniz.

Microsoft’un güncelleme programına dayanarak 13 Aralık Salı günü yapılacak olan sonraki yamada bu sorunun da çözülmesi bekleniyor. Lakin şirket şimdi Windows 11‘in yeni güncellemesi için resmi bir İzah yapmış durumda değil.

Windows 11’in nihayet güncellemesi Görev Yöneticisi üzerinde belirlikafa lı sıkıntılara neden olsa da Bazen sıkıntıları da ortadan kaldırıyor. Bu güncelleme ile Beraber Windows 11 Bazen programların karşılık vermemesi problemini da çözüyor. O yüzden bu güncelleme görsel yanılgıyı beraberinde getirse de hayli kıymetli.

Eğer siz de Windows 11 ile Bazen meseleler yaşıyor ve Görev Yöneticisi üzerinki sıkıntıları görmezden gelebileceğinizi düşünüyorsanız nihayet güncellemeyi yüklemenizi öneriyoruz. Pekala siz Windows 11 ve yanlışlara neden olan nihayet güncellemehakikatkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir