PİAR anket kimin? PİAR Araştırma sahibi kim, hangi partiye yakın?

PİAR Araştırma Şirketi Cumhurbaşkanlığı seçimine sayılı günler kala kamuoyuna açıkladığı anket sonuçlarıyla tartışmalara neden oldu. PİAR nuts1 kapsamında 12 İl’de 1460 katılımcı ile CATI yöntemi ile yaptığı anket sonucunu açıkladı. PİAR’ın anketinde “Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu namzet olursa, hangi adaya oy verirsiniz?” sorusu iştirakçilere soruldu. Anket sonucuna nazaran Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 57.1, Erdoğan ise yüzde 42.9 oy aldığı belirtildi. Bu sonuç epey tartışılırken PİAR anket kimin? PİAR Araştırma sahibi kim, hangi partiye yakın? soruları vatandaşlar tarafından sorulmayakafa landı.

PİAR anket kimin?

PİAR Araştırma şirketinin sahibi Kadir Atalay’dır. Kadir Atalay’ın anketlerinde ulusİttifakı oyları yüksek çıkıyor.

PİAR Araştırma sahibi kim?

Sonuçlarıyla daima tartışılan PİAR anket şirketinin dahibi Kadir Atalay’dır.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimini tutturamadı

24 Haziran’daki cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için anket yayımlayan PİAR sonuçların açıklanmasıyla anketlerinde yanıldı.

Seçimden evvel anket sonuçlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüzde 39.7, beyaz Parti’in yüzde 34.8, MHP ise yüzde 7.3 oranında oy alacağını ileri sürmüştü. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini birinci çeşitte bitirerek Recep Tayyip Erdoğan’ı reis yapmış, Cumhur İttifakı’na ise mecliste çoğunluğu vermişti. 244 Haziran 2018’de yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Erdoğan yüzde 52.6, MHP yüzde 11.1, beyaz Parti yüzde 42.6 oranında oy alırken Cumhur ittifakı’nın yekün oy oranı ise yüzde 53.7 oldu.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir