Microsoft, Bing Chatbot Konuşmalarının Uzunluğunu Sınırlandıracak

Şirketin Cuma günü yanında olacağını, Microsoft’un Bing arama görüşmelerindeki yeni chatbot ile görüşmeleri kiralama başına beş soru ve günde 50 soru ile sınırlamamaya gittiğini söyledi.

Microsoft, iki haftadan daha kısa bir süre önce Redmond, Wash.

Google dahil olmak üzere bir dizi başka büyük teknoloji şirketi de benzer hizmetler üzerinde çalışıyor. Ancak Microsoft, farklılıklara karşı bir teknoloji avantajı elde etmek için hızla hareket etti ve şirket, AI’nın eninde sonunda geniş bir ürün yelpazesine yerleştirileceğine söz verdi.

Microsoft, chatbot’unun bazen yanlış yanıt vermesini bekletiyor ve chatbot’un garip davranışlarını veya zararlı şeyleri söylemesini istemeyen çalışan kişilere karşı koruma önlemleri aldı. Yine de, sohbet robotuyla açık uçlu, kişisel konuşmalar yapan eski kullanıcılar, yanıtlarını olağan dışı ve bazen de ürkütücü buluyordu.

Şimdi bunları beş soru sorduktan ve chatbot beş kez cevap verdikten sonra yeni bir oturuma başlamaları istenecek.

Microsoft Cuma günü yaptığı birleştirme, “Çok uzun oturum sohbetleri, geçmişte yatan sohbet yapısını birleştirebilir” dedi.

Çarşamba günü, şirketin bir blog gönderisinde, insanların “dünyanın daha genel eğitimi ve sosyal eğlence için” chatbot’u kullanmayı “tamamen tasavvur etmediğini” yazdı. Chatbot tekrarlayıcı hale geldi ve bazen uzun konuşmalarda huysuzlaştı.

Microsoft, verilerinin chatbot ile yapılan konuşmaların yaklaşık yüzde 1’inde 50’den fazla mesaj gösterdiğini söyledi. İleride soru sınırlarını artırmayı düşüneceğini söyledi. Şirket ayrıca, chatbot’un tonu üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için araçların eklenmesini düşünüyor.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir