Elon Musk’tan Twitter mavi tik kararında geri adım!

Popüler toplumsal medya platformu Twitter, mavi tik doğrulama rozeti hakkında geri adım atmış olabilir. Mavi tiki yalnızca aylık 7,99 dolara Twitter Blueaboneliği alan kullanıcılara vereceğini söyleyen şirket, bir müddet daha bu uygulamayı erişime açmayacak. Twitter’ın ABD Kongre orta seçimlerini beklediği sav edildi.

Twitter’ın fiyatlı mavi tik kararına ABD orta seçim engeli

New York Times tarafından hazırlanan son rapora nazaran Twitter, ABD Kongresi gerçekleştirilecek orta seçimlerini bekliyor. Mavi tik doğrulama rozeti kararı, 8 Kasım Salı günü yapılacak seçimlerde karışıklık olmaması ismine süresiz olarak ertelenmiş olabilir.

Elon Musk’ın satın aldığı toplumsal medya şirketi, yenilenmiş Twitter Blue ile birtakım farklılıklara gitmek istiyor. iOS için Twitter uygulamasını güncelleyen platform, yenilenen sürümünü Pazartesi günü kullanıma sunmayı planlıyordu. Hatta güncelleme notuna nazaran Cumartesi günü yeni özellikleri test etmeye başladı.

 

Uygulamanın güncelleme notu, Twitter’ın kullanıcılara ekstra özellikler sunan Blue aboneliğine doğrulama rozeti eklendiğini gösterdi. Hesabını mavi tik onaylı tutmak isteyen kullanıcılar aylık 7,99 dolar karşılığında Blue aboneliğine katılmak zorunda kalacak.

Fakat ABD Kongre orta seçimleri şimdilik bu kararın önüne geçmiş üzere duruyor. Geçtiğimiz haftadan bu yana birçok güvenlik uzmanı, Twitter’ın doğrulama kurallarının orta seçimler öncesinde büyük risk yaratacağını belirtti. Siyasi krizi göz önünde bulunduran Twitter, seçim öncesi doğrulama rozeti kaosu çıkarmak istemiyor.

Blue ile birtakım ek avantajlar mümkün hale gelecek. En kıymetli özelliklerinden biri Tweet’i geri alma olan Blue, kullanıcılar bir tweeti gönderdikten sonra şimdi diğerleri tarafından görülmeden geri çekme imkanı sağlıyor. Şirket ayrıyeten azamî görüntü mühletini 2 dakika 20 saniyeden 42 dakikaya çıkaracak.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir