Bitcoin cüzdanlarının artışı neyi işaret ediyor ?

Yeni bitcoin cüzdanlarının oluşumu 2021 Şubat ayına göre %15 artmış durumda. Savaşın etkileri yavaş yavaş gün yüzüne çıkarken AB ‘nin Rusya üzerinde ki yaptırımları Bitcoin tarafına kayma yapmış gibi görünüyor. Dünya’nın 6. en büyük ekonomisi . Nüfusu göz önüne alındığında ve bulunan milyarderler açısından AB’nin SWIFT ve Uluslararası para transferleri bloklanması ile birlikte , paraların başka alanlara kaçışışını da etkiliyor.Bu detayların en büyüğü de Belarus’da gerçekleşen Rusya-Ukrayna mutabakat görüşmelerinde arabulucu olarak gelen Abromovic detayıydı. Putin ve kurmaylarının en çok korktuğu kısım ekonomi.Eğer Bitcoin olmasaydı Rus halkının paralarını güvende hissedebileceği bir alan da bulunamayacaktı.

Bu sebepler bitcoin tarafını olumlu etkilemiş ve bitcoin yazı aşamasında 44,500 dolar seviyelerinde görünüyor.Savaşın seyri ve ilk görüşmelerin verimsiz geçmesi nedeniyle bitcoin ve altcoinlerin artması yönündeki düşünceler yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte düşünebilir durumuna geldi.Günümüz siyaset çalışmaları ve Putin’in Dünya’ya kafa tutması ile bu durum çok kısa süre içinde dönecek gibi durmuyor.

Altın,Petrol,,Bitcoin  cephesinde son olarak beklenen FED faiz açıklaması. Tüm yatırımcılar 16 MART 2022 Fed Faiz toplantısını beklerken faiz arttımının azaldığı yönünde ihtimaller açıklanıyor. Bu durum bitcoin ‘ i 48 bin seviyelerine arttırabilir .Durum neler olacak izleyeceğiz . Ayrıca 16 Mart ardından diğer FED toplantısının da 3-4 Mayıs ‘ da olacağının da bilgisi kenarda dursun ..

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir