Apple’dan uygulama geliştiriciler için yeni sürpriz

Apple, AppStore için uygulama geliştiren geliştiricilere, kendi uygulamalarının ölçümlerini benzeri uygulamalarla karşılaştırmalarına olanak tanıyan yeni bir araç yayınladı. Geliştiricilerin uygulamalarını iOS ve macOS İç olmak üzere bütün Apple platformlarında yönetmelerine yönelik bir platform olan App Store Connect’e, kıyaslamalar için yeni bir pano eklendi.

Bu özellik, bir geliştirici hesabına sahip olmanın bir modülü olarak sunuluyor, ama özel kıyaslama araçları kadar tesirli olmaması sebebiyle şimdi bu uygulamaların yerini alacak kadar kâfi olmayabilir.

Apple Developer web sitesinde yayınlanan bir güncellemede, “Benzer uygulamalar grubu kıyaslamaları, alıcı yolculuğu boyunca kuvvetliyeni içgörüler sağlar, böylece uygulamanız için neyin işe yaradığını daha iyi anlayabilir ve iyileştirme fırsatları bulabilirsiniz” deniliyor.

Apple, en ilgili rekabetleri ortaya çıkarmak için kategorileri, amel modellerini ve indirme hacmini dikkate aldığını söylüyor. Ayrıyeten, rakip uygulamaların performansının bâtın kalması için “sektör lideri farklı gizlilik teknikleri” kullanarak muhakkak bir seviyede kapalılığı müdafaa kelamı de veriyor.

Geliştiriciler, daha geniş App Store Connect ortamının bir modülünü oluşturduğu için dönüşüm oranları, gelirler, yanılgı oranları ve kullanıcı devamlılığı üzere özellikleri güzelleştirmek için yeni ölçütleri kullanabilir.

Bir eser sayfasının farklı öğelerini test etmek, beta sürümlerhakikatkında geri bildirim toplamak ve uygulama içi etkinlikler sunmak İç olmak üzere, geliştirici platformunun birçok diğeri kullanım tekniği de bulunuyor.

iPhone üreticisi, geliştiricilere faydalı eserleri yavaş bir halde de olsa sunmaya istekli görünse de, her şeyin yolunda gittiğini söyleyemeyiz. Şirket, bazen tüketicilerin datalarının istememelerine karşın paylaşıldığı tartışmalı uygulama takibi sebebiyle yıllar içerisinde pek çok kere medyada gündeme geldi.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir