Apple TV, Android telefonlara da geliyor!

Apple, büyüyen abonelik hizmetleri yelpazesinden elde edilen geliri en üst seviyeye çıkarmak için uzun müddettir devam eden ketum siyasetini terk ediyor. Öncesinde uygulamlarını yalnızca Apple kullanıcılarına sunan şirket artık Android kullanıcılarına da kapısını açmış durumda.

Apple TV, Android telefon ve tabletlere adım atıyor

Şirket daha evvel iPhone modelleri için piyasaya sürdüğü Apple Music uygulamasının Android sürümünü kısa bir müddet sonrasında oluşturmuştu. Bunun yanı diziApple TV’yi birinci olarak Sony Bravia modelleri ile Android TV’lere getiren şirket, geçtiğimiz yılise bütün Android işletim sistemine sahip televizyonlar için yayın hizmetini kullanıma sundu.

Hizmetlerini kendi aygıtları dışında da sunmayakafa layan şirktin Apple TV’nin kapsamını genişleteceği tez edildi. Gelen bilgilere nazaran Apple TV, Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerde de kullanıma sunulacak. Beta testlerinin devam ettiği söylenen uygulamanın yakın vakitte genel kullanıma sunulması bekleniyor.

Apple’ın TV uygulamasını birinci olarak iPhone modellerinde test etmiş olsa da Android aygıtlar üzerinde de test etmeyekafa ladığı gelen haberler ortasında. Apple TV‘nin Android modellere ne kadar uyum gösterip gösteremeyeceği ise merak konusu.

Görünüşe göre Apple artık abonelik hizmetleri konusunda eskisi kadar sıkı davranmayacak. Apple TV’nin Android TV’lerde sunulmayakafa laması da bunun bir işaretiydi. Artık uygulamanın Android telefon ve tabletlerde de sunulacak olması bu kanıyı destekliyor.

Bu haberler şimdi yalnızca bir argümandan ibaret olsa da Apple’dan yakın vakitte bu husushakikatkında bir İzah görebiliriz. Pekala siz Apple TV‘nin Android aygıtlarda sunulacak olmasıhakikatkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir