Android Auto’da kritik kusur keşfedildi!

Google, geçtiğimiz haftalarda Android Auto için güncelleme yayınlandı. Birtakım şoförler, Android Auto güncellemesinden sonra sesli komut sorunu yaşadıklarını belirtti.

Android Auto, sesli komut sorunu ile gündemde

Google, Android Auto 8.6’da uzun müddettir beklenen karanlık tema özelliğini duyurdu. Android 13 uyumluluğu için bazen özelliklerde değişikliğe giden Google, yeni sürümde Material You tasarım lisanına mekanverdi.

Android Auto’ya Başlangıç, Görüntü ve Bağlantı menülerini ekleyen şirket, uygulamanın fonksiyonelliğini artırdıklarını açıkladı. Şoförler, Harita uygulamasında eksiksizekran tecrübesi yaşayabilecek.

Yeni sürüm, sesli asistan ile ilgili bazen teknik meselelerle gündeme geldi. Android Auto güncellemesi yapan şoförler, “Hey Google” sesli komutunu kullandıklarında kara ekranla karşılaştıklarını bildirdi.

Kullanıcılar, sesli asistanın komutları algılayabilmesi için bilgi-eğlence sisteminde rastgele bir tuşa bastıklarını tabir etti. Sorunun giderilmesi için kullanıcıların şimdilik güncellemeleri kaldırması ve otomatik güncelleme özelliğini dönem dışı bırakması tavsiye ediliyor.

9to5Google grubu, Android Auto’nun yeni sürümünde sesli mesaj okuma özelliğinin de çalışmadığını keşfetti. Açıklanan bilgilere nazaran Android Auto 8.6 kullanıcıları, metin okuma özelliğini kullanırken mesele ile karşılaşıyor.

Google, 2022’nin birinci aylarında Android Auto’da yaşanan bildirim meselesini için yeni bir güncelleme yayınlamıştı. Bir Google temsilcisi, Android Auto’nun yardım sayfasında yayınlanan bildirim ile ilgili şikayete karşılık olarak, “Ekibimiz bu sorunu çözmek için düzeltme uyguladı. Artık bildirim sorunu yaşamadan Android Auto kullanabileceksiniz.” dedi.

Google, ortaya çıkan sıkıntılar ile ilgili rastgele bir güncelleme yayınlamadı. 2023’ün birinci haftalarında sorunun çözüleceği kestirim ediliyor.

Siz bu bahishakikatkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir